Psychoterapia to spotkanie dwóch osób - psychoterapeuty i Ciebie, szukającego pomocy
zrozumienia i wsparcia.
Terapia to wspólna droga, podczas której odkrywamy przyczyny problemów z którymi się zmagasz. Razem docieramy do ukrytych emocji i niewyrażonych uczuć. Przyglądamy się Twojej przeszłości, która może nam wiele powiedzieć.
Spojrzenie na nią razem, z szerszej perspektywy, pozwoli na odkrycie siebie na nowo. Dotykając jednak tylko przeszłości, skupiać będziemy się głównie na tym co jest tu i teraz. Na tym co teraz czujesz, co myślisz, czego doświadczasz.
Kiedy warto zgłosić się na psychoterapię?
Podczas naszego spotkania to Ty jesteś najważniejszy - sam najlepiej znasz odpowiedź na każde pytanie, które chciałbyś zadać. Moją rolą jest towarzyszyć Ci w tych poszukiwaniach.
Jako terapeuta kieruję się zasadami bezwarunkowej akceptacji, autentycznego kontaktu i empatii.
Jak wyglądają spotkania z psychoterapeutą?
Zanim podejmiesz decyzję o podjęciu psychoterapii, umawiamy się na pierwsze konsultacyjne trzy spotkania podczas których doprecyzowujemy problem, z którym się zgłaszasz, przyglądamy się szerzej kontekstowi i wspólnie ustalamy cel terapii. Jeżeli wspólnie uznamy, że psychoterapia jest najlepszą formą pomocy dla Ciebie, na trzecim spotkaniu ustalamy częstotliwość i czas trwania terapii – spotkania te służą zawarciu kontraktu psychoterapeutycznego, który uwieńczony jest rozpoczęciem terapii.
Psychoterapia, w zależności od potrzeb i problemów klienta, może być krótkoterminowa – wtedy nastawiamy się na pracę intensywną, skierowaną na rozwiązanie danego problemu, którego rozwiązanie zajmuje około ok 12 - 15 sesji.
Często psychoterapia jednak to długoterminowa praca nad sobą, trwająca od roku do kilku lat.
Przez umówiony czas, spotykamy się regularnie, zazwyczaj raz w tygodniu, o stałej porze i miejscu, spotkania trwają 50 min, podczas których dzięki rozmowie opartej na relacji i zaufaniu, docieramy do przyczyn Twojego cierpienia i Twoich problemów, odkrywamy uczucia i emocje, staramy się je nazwać i zrozumieć. Terapeuta dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu, akceptacji i zrozumieniu towarzyszy Ci w wypracowaniu zmiany.
Każdy człowiek posiada ukrytą bądź jawną zdolność przejawiającą się w dążeniu do wzrostu, autonomii, rozwoju i dojrzałości. Tendencja ta może zostać pogrzebana głęboko pod wieloma zaskorupiałymi warstwami mechanizmów obronnych. Może być ukryta za wyszukaną maską, która zaprzecza jej istnieniu. Wierzę jednak, że istnieje ona w każdym człowieku i czeka tylko na właściwe warunki, które pozwolą się jej uwolnić i wyrazić.
Psychoterapia to moja pasja. W psychoterapii fascynuje mnie szansa ujrzenia człowieka, takim jakim jest naprawdę. Wierzę w moc autentycznego, bezwarunkowo akceptującego kontaktu.
Wychodzę z przekonania, że sfera emocjonalna, psychiczna, fizyczna i funkcjonowanie społeczne wzajemnie na siebie oddziałowując, tworzą człowieka jako całość.
Psychoterapia to wspólna podróż w głąb siebie do której Cię zapraszam.
Zastanawiasz się, czy psychoterapia okaże się pomocna w rozwiązaniu Twoich problemów? Umów się na spotkanie konsultacyjne, by wspólnie z terapeutą przyjrzeć się sytuacji, w której się znalazłeś.
Razem możemy znaleźć możliwości rozwiązania Twoich problemów.
Spotkanie konsultacyjne
pozwoli Ci:
Rozmowa z psychoterapeutą ułatwi Ci podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii. Pozwala ustalić cele, jakie chcesz osiągnąć i wyodrębnić główny problem (problemy) nad którym chcesz pracować. Dzięki niemu zorientujesz się czy ta forma pomocy Ci odpowiada i czy dobrze czujesz się w obecności terapeuty.